برگزاری کارگاه ازدواج موفق در دانشگاه پیام نور بجنورد

به گزارش امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز بجنوردکارگاه ازدواج موفق روز سه شنبه 96/5/24ساعت 30/9درسالن بصیرت بجنورد برگزارشد.دراین مراسم سرکار خانم قره چورلو مدرس این کارگاه به بیاناتی از  ازدواجی که تفاهم و علاقه در آن موج بزند اشاره داشتند.

در ادامه کارگاه فرمودند: برای رسیدن به هرملاکی که برای داشتن یک ازدواج موفق در ذهن دارید باید قوانین و اصول درست آن را بیاموزید و به کارببندید. تعریف از ازدواج موفق با دیگری متفاوت است اما رسیدن به تفاهم ملاک اصلی همه در این امر بزرگ و مقدس می باشد پس برای رسیدن به این مهم بهتر است از باورهای درست دینی فاصله نگیرید.انتظارات واقع‌بینانه‌ای از رابطه‌تان رابطه‌ی رمانتیک و عاشقانه، فوق‌العاده است و مطمئنا دیدن بهترین ویژگی‌ها در شریک زندگی‌تان، موجب حفظ عشق و صمیمیت می‌شود. ولی شما قصد دارید سال‌ها با همسرتان زندگی کنید، بنابراین باید بتوانید بعضی از عیب‌های او را نادیده بگیرید. در تلاطم‌های اولیه‌ی شور و عشق، ممکن است فردی که نسبت به او حسی عاشقانه داریم، کامل و بی‌عیب به نظر برسد، ولی پس از مدتی ضعف‌ها و نقص‌های شخصیتی او را کشف می‌کنیم. در این زمان، برای ادامه یافتن ازدواج باید فراتر از ضعف‌های شخصیتی و کاستی‌ها را ببینیم، زیرا به هر حال، هیچ کس کامل نیست. در همه‌ی ازدواج‌ها، گاهی باید برای حفظ رابطه‌مان تلاش کنیم. تصور اینکه بدون زحمت و تلاش می‌توان رابطه‌ای را حفظ کرد یا رابطه‌ی ما باید همیشه کامل و بی‌نقص باشد، موجب ناامیدی می‌شود همانطور که انتظارات غیرواقعی موجب ناامیدی می‌شوند

شاید اصرار دارید که شریک زندگی‌تان فردی ایده‌آل باشد، ولی نباید فراموش کنید که او هم یک انسان است پس انتظارات باید منطقی و منصفانه باشد.

درکارگاه فوق تعداد 60نفراز دانشجویان شرکت داشتندو جلسه ساعت 12:30 دقیقه بپایان رسید


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما